بررسی و مقایسه نگرش دانش آموزان و اولیای مدارس دخترانه شهر تهران در خصوص طرز برخورد اولیاء با دانش آموزان

جواد پورکریمی(استادیار پژوهشکده مطالعات توسعه)

 بهروز نظری

 اکرم نوری

چکیده:

  مدارس به عنوان یکی از پایگاه های اصلی تعلیم و تربیت رسمی کشور وظیفه خطیر آموزش و پرورش دانش آموزان را بر عهده دارد.دانش آموزان نیز زمان زیادی از عمر خود را در مدارس سپری می کنند.بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده وزارت آموزش و پرورش نیمی از دانش آموزان مناطق 19 گانه شهر تهران را دختران تشکیل می دهند .توجه به ویژگی های روانشناختی دختران (دانش آموز) و اتخاذ استراتژی مناسب در برخورد با آنها از اهمیت زیادی برخودار است.این پژوهش با توجه به اهمیتی که دوران نوجوانی با تمام فراز و نشیب های شناخته شده آن دارد به بررسی مقایسه ای طرز برخورد اولیاء مدارس با دانش آموزان (از دید گاه اولیاء مدارس و دانش آموزان) می پردازد.بدین منظور تعداد تعداد 80 دانش آموز ،30 دبیر ،20 معاون و 17 مدیر مدارس متوسطه دخترانه شهر تهران انتخاب و با روش مصاحبه به اخذ نظرات و نگرش آنها در خصوص طرز برخورد اولیاء مدارس با دانش آموزان و مقایسه آنها با یکدیگر اقدام شد.جهت گرد آوری داده ها از مصاحبه ساختار سافته استفاده شده و جهت تجزیه و تحلیل داده های گردآوری شده از نرم افزا spss استفاده گردید.

/ 4 نظر / 3 بازدید
سيد علی

سلام چطوری می شه با شما ارتباط برقرار کنم. شماره تماس: ۰۹۱۳۳۵۷۱۵۵۳

شماره تماس من ۸۸۲۷۵۷۱۷-۰۲۱

حمید اباذری

با سلام یک کتاب که به صورت جامع در مورد آموزش باشد می شه معرفی کنید راستش من در اداره ای که هستم علاوه بر شغل خودم مسئول اموزش ان اداره هم هستم. قصد دارم با وجود نداشتن تخصص کافی در این زمینه مقاله ای جامع در این زمینه که مرتبط با کارم در واحد اموزش هست ارائه کنم. نظریه های مدیریت آموزشی انواع ان بهره وری در کنار آموزش و .... با تشکر فراوان

سارا

با سلام من دانشجوی مديريت هستم و در گوگل دنبال مقاله ای بودم که وبلاگ سما در آن باز شد ولی متاسفانه فونتهای شما خراب بود ./ باز هم سر می زنم.